Kõrgtundliku pulkovulatsioonitesti kasutusjuhend

PULKOVULATSIOONITESTI KASUTUSJUHEND 

Hüpofüüs toodab LH-ks (luteiniseerivaks hormooniks) nimetatavat hormooni, mis põhjustab ovulatsiooni, st. küpse munaraku vabanemise munasarjadest. Enamikel juhtudel toimub menstruaaltsükli keskel LH vabanemise järsk kasv. Selle LH taseme tõusu tuvastamist kasutatakse ovulatsiooniaja määramiseks. LH taseme tõus toimub umbes 24...36 tundi enne ovulatsiooni. 
Rasestumiseks soodne aeg on lühike, sest munarakk elab lühikest aega pärast munasarjast vabanemist (kuni 24 tundi) ja ka sperma on elujõuline ainult mõni päev.


KUIDAS MÄÄRATA TSÜKLI PIKKUST?

Päevade lugemist alustatakse tsükli esimesest vereerituse päevast ja loetakse päevade arv kuni järgmise tsükli esimese vereerituse päevani. See arv on reeglina püsiv, tavaliselt on tsükli pikkus 28 päeva.


TULEMUSED

Ovulatsioonitest on negatiivne, kui testile ilmub joon ainult testi kontroll avasse (K-joon). Test on samuti negatiivne, kui testile ilmub kaks joont, kuid joon test avas (T-joon) on nõrgem, kui K-joon.

Ovulatsioonitest on positiivne, kui testile ilmub kaks sama tugeva intensiivsusega joont või T-joon on intensiivsem, kui K-joon.


MILLAL TEHA ESIMENE TEST?

Selleks, et otsustada, millisel tsükli päeval alustada testimist, lahutage tsükli päevade arvust 17 päeva. Näiteks, kui teie tsükkel on 28-päevane, tuleb esimene test teha 11. tsüklipäeval (vt tabelit allpool). 
Ovulatsioonitesti ei soovitata teha esimesest uriniist, vaid pigem lõunasel või õhtusel ajal. Parim aeg testimiseks on 11.00 -20.00. Paar tundi enne testmist tuleks piirata vedeliku tarbimist.

............. Tsükkli pikkus

Hakka testima

    21 päeva  4 päev
    22 päeva  5 päev
    23 päeva
 6 päev
    24 päeva
 7 päev
    25 päeva  8 päev
    26 päeva  9 päev
    27 päeva  10 päev
    28 päeva  11 päev
    29 päeva  12 päev
    30 päeva  13 päev
    31 päeva  14 päev
    32 päeva  15 päev
    33 päeva  16 päev
    34 päeva  17 päev
    35 päeva  18 päev

 

KASUTAMISJUHIS: Iga alumiiniumpaberisse pakitud kotike sisaldab üht pulktesti ja väikest niiskust imava materjaliga kotikest. Viimast testimisel ei kasutata ja see visatakse minema. Iga pulk on mõeldud ühekordseks kasutamiseks. Avada fooliumpakend alles vahetult enne kasutamist. Jälgida, et testimisvahend oleks kuni selle kasutamiseni kuiv.

1. Panna uriin puhtasse anumasse. Analüüsiks on seda vaja väikeses koguses. Jälgida, et selle kihi paksus anumas ei oleks rohkem, kui 1cm.
2. Ava testipakk ja võtta test välja ja eemalda kork. 
NB! Ära katsu kätega pulktesti imavat osa.
3. Kasta pulga imav osa uriini sisse ja hoia seal 10 sekundit.
4. Asetada pulk horisontaalsele puhtale siledale pinnale testiaken ülespoole. 
5. On näha, kuidas peaaegu kohe uhutakse membraan üle roosa värviga.
6. Lugeda tulemusi mitte hiljem kui 3-10 minuti pärast.